Čia gali būti jūsų šūkis

Renkamės lauko baldus

Besimėgaujant šiltuoju metų sezonu, neabejotinai traukiama ten, kur galima atsipalaiduoti, pasijusti laisvai ir nesuvaržytai. Žinoma, nesirenkantiems gamtos niekam nepriklausančiose teritorijose, kur kas geriau rinktis poilsio valandas privačioje sodyboje ar inividualaus namo kieme. Renkamės lauko baldus Kad ir kur bebūtume, norisi jaukiai prisėsti, atsipalaiduoti prie kavos, arbatos puodelio ar vyno taurės.

Būtent tokia poilsio vizija, ko gero, apninka visus, besiruošiančius įsirengti savą sodybą, ir, žinoma, tuos, kurie jau galimėgautis nuosavossodybos privalumais. Kad ir kaip bebūtų, akivaidu, jog neapsieinama be lauko baldų.

Nepamirškite, jog tai – ne tik jauki poilsio oazė bet ir komfortabilumo jausmas, taigi, prieš renkantis lauko baldus, apsvarstykite, ar jie bus patogūs, ar derės prie Jūsų sodybos erdvių, kiek ir ar galėsite skirti laiko jų priežiūrai.

Mediniai lauko baldai
Ko gero, nebereikia kartoti, jog tai – pats populiariausias pasirinkimas sodybas turinčių asmenų atžvilgiu. Mediniai lauko baldai išlieka nuolat populiarūs, nes yra natūralūs, neutralūs sava stilistika, kartu – trokštant išskirtinumo, gali būti puošiami metaliniais puošybiniais elementais. Mediniai lauko baldai kartu yra stabilūs, malonūs naudojimui. Tiesa, nereikėtų pamiršti, jog jiems reikalinga nuolatinė priežiūra: kelis kartus per metus medinius baldus pravartu nuvalyti ir perlakuoti, ar padengti specialia, medžiui skirta alyva. Atminkite, jog žiemos sezono metu, medinius baldus geriau įnešti į pastato vidų, ar pastatyti bent jau terasoje su stogeliu. Nedenkite medinių lauko baldų plastiko plėvele – kiek atšilus, po plėvele ims kauptis kondencatas, taigi, drėkti ir deformuotis ir patys baldai. Įnešti į vidų baldus svarbu todėl, kad šitaip išvengsite jų įtrūkimų, praėjus žiemai, medis bus tokios pat malonios išvaizdos, kai ir prajusią vasarą. Na ir, žinoma, jei norite ilgaamžių baldų, primiausiai rinkitės juos iš lapuočių medienos, dar gamykloje padengtos drėgmei, purvui, medžio parazitams atsparia medžiaga.

Metaliniai lauko baldai

Metaliniai lauko baldai, ko gero, antrasis pagal populiarumą, sodo baldų pasirinkimas. Dažniausiai tokie baldai pasižymi grakštumu, lengva konstrukcija, minkštomis atramomis nugarai ir sėdėjimui, tačiau itin išv aizdžiai  ir originaliai atrodančiomis metalinėmis detalėmis. Tokio tipo baldai yra atsparūs tiek cheminiam, tiek ir aplinkos poveikiui. Žinoma, jei baldai pagaminti su minkštomis dalimis nugarai ir sėdėjimui,  kurias galima nuimti, tuomet baldus galite drąsiai palikti visam žiemos sezonui lauke. Jei metaliniai baldai grakštūs, lengvi ir tinka prie Jūsų sodybos ar namo interjero, tuomet jų pagalba, galite pagyvinti savo erdvę, praėjus vasaros sezonui, pastatydami juos svetainėje, virtuvėje.

Plastikiniai lauko baldai

Šio tipo baldai, galima  teigti, išgyveno savo populiarumo viršūnę prieš keletą metų, kai vos tik pasirodę rinkoje, tapo plačiai naudojami sodybose ar individualių namų valdose. Visgi, pastebima, jog jų populiarumas gerokai slūgsta. Jie ne tik nėra tvirti, greitai lūžta, tačiau kartu ir nėra atsparūs atmosferos poveikiams, ypatingai – šalčiui. Sušalę tokie baldai lengvai skyla, taigi, yra ne tik nepraktiški, bet ir pavojingi. Be to, svarbu atminti, kad plastiko danga, veikiama kaitrios saulės, yra linkusi savaime deformuotis, skleisti į aplinką toksinius garus, taigi, galvojantiems apie ekologijos ir natūralumo sąvokas, šio tipo baldai, ko gero, netaps lemiamu pasirinkimu. Kita vertus, šio tipo baldų pigumas, minimalios priežiūros reikalavimai, lengvas valymas lemia tai, kad jie visdar plačiai naudojami pajūrio regonuose. Bet visgi, ko gero tik todėl, jog jais naudojamasi vieną sezoną.

Taigi, renkantis lauko baldus, racionaliai įvertinkite jų reikalingumą, galimas skirti išlaidas, paklauskite savęs, ar turėsite laiko nuolatinei baldų priežiūrai. Atsakymas, tikėtina, bus akivaizdus ir aiškus.